Září 2017

Sklápěče

15. září 2017 v 0:41
Sklápěč je druh nástavby na nákladní automobil. Slouží především k přepravě sypkých materiálů, ale občas se dá využít i jinak.


Primárně jsou ale určeny k tomu, aby naložený náklad jednoduše někam vysypaly. Proto vozí písek, obilniny, zeleninu, hlínu, nebo kameny. Prostě cokoli, co se dá jednoduše vysypat.

Typy sklápěčů

Sklápěče se dělí na několik tipů, které majhí různě široké využití.
  • Jednostranné sklápěče - dá se sklopit pouze dozadu. Ve většině případů to stačí, ale v případě, že máte zapojený přívěs, musíte ho před vykládáním odpojit.
  • Dvoustranné sklápěče - sklápí se na obě strany, takže připojený přívěs není třeba odpojovat.
  • Třístranné sklápěče - nejuniverzálnější, připojený přívěs není třeba odpojovat a můžete se rozhodnout, jak nejlépe náklad složit a na kterou stranu, jestli do stran, nebo dozadu.

Potřebuji sklápěč

Potřebujete sklápěč? Pak máte dvě možnosti. Buď si nějaký koupíte, nebo pronajmete. V případě krátkodobé potřeby je lepší pronájem, v případě dlouhodobé zase prodej.

Pronájem

Pronájem sklápěčů je výhodný v tom, že se nemusíte zavazovat velkou částkou, když si nejste jisti, zda sklápěč do budoucna využijete. Půjčíte si ho na omezenou dobu a platíte, jen když pro něj máte využití.

Prodej

Prodej sklápěčů je jasná volba, pokud pro něj máte dlouhodobé využití. Nemůžete ho sice snadno vyměnit, ale náklady budou rozhodně menší, než v případě pronájmu.