Březen 2017

Mýty a fakta o půjčování nákladních a užitkových vozů

30. března 2017 v 15:38
Kolem půjčování nákladních a užitkových vozů existuje spoustu mýtů a polopravd. Pojďme se na ně podívat a potvrdit/vyvrátit si některé nejčastější názory.
 1. Půjčení je nevýhodné
  • To je jeden z nejčastějších mýtů. Půjčení není automaticky nevýhodné. Je pravdou, že v případě stálé potřeby konkrétního typu vozu se vyplatí vůz přímo vlastnit. Nikdy ale nemáte zaručené, že se vámi přepravovaný sortiment nezmění, nebo se prostě nezačnete orientovat na přepravu jiných materiálů a zboží. V takovém případě je pronájem výhodný, protože můžete vozy téměř neomezeně střídat a využívat právě jen ten typ vozu, který konkrétně potřebujete, například kvůli přepravě sezónního zboží.
 2. O vůz se nemusím starat
  • Ano, to je pravda, veškerý servis, pravidelné prohlídky, výměny provozních kapalin a dalších částí vozu řeší majitel, což v tomto případě znamená půjčovnu. Pokud se tedy auto rozbije, nemusíte nic platit, půjčovna vše vyřídí a zaplatí.
 3. Půjčované vozy jsou hrozné šroty
  • To vůbec neplatí. Možná když si půjčujete náklaďák od Franty odvedle. Půjčovny ale své vozy pravidelně mění a starají se o ně, proto v nich můžete najít nejnovější technologie, výbavu a pohodlí. Nejoblíbenější vozy se v půjčovně jezdí třeba jen pár let a pak se kupují nové. I když se podíváte na nabídku pronájmu nákladnich aut, přesvědčíte se sami, že se nejedná o žádné staré šroty, ale moderní vozy.

 1. S auty nemůžu najezdit kolik kilometrů potřebuji
  • Slušné půjčovny kilometry neomezují. Pokud se s nějakou takovou setkáte, nevyužívejte jejich služeb a najděte si takovou, která vás nebude omezovat. Věřte, že jich je dostatek. Například půjčení dodávky od AC půjčovny vás neomezí v kilometrech a dostanete i plný servis, jak jsme zmiňovali v bodu 2.
Teď už to tak špatně nezní, že? Příště se podíváme na další mýty a pravdy.

Speciální užitkové vozy

14. března 2017 v 17:05
Užitkové vozy se speciálními nástavbami mají široké spektrum možností. Prakticky každý výrobce vyrábí užitkové vozy univerzálně tak, aby se na podvozek dalo nasadit prakticky cokoli, co uveze. Vidět tak můžeme různá provedení od sanitních, hasičských a policejních vozů, přes odtahovky a další speciální užitkové vozy. Pojďme se podívat, co všechno se dá na podvozek nasadit.

Odtahovka

Odtahovka je taková klasika a vídáme jí velice často. Pro koupi odtahovky musíte využívat specializovaných řešení, které vám nabídnou specializované firmy. Takové užitkové vozy se speciální nástavbou ale můžete pořídit i v bazaru užitkových vozů a vyjde vás to mnohem méně peněz i úsilí.

Přitom ojetá odtahovka poslouží úplně stejně dobře, jako nová.

Do lesa se Scanií

Něco více speciálního je nástavba pro manipulaci se dřevem u této Scanie. Tento speciální užitkový vůz je vybaven hydraulickým ramenem a nástavcem pro manipulaci se dřevem. Zároveň za něj lze připojit prakticky libovolný návěs a přívěs.

S takovými speciálními nástavbami už můžete vozy zakopit, obvykle jich na trhu ale není mnoho. Proto se vyplatí kontaktovat nějaký bazar s nákladními vozy a poptat ho u nich. Oni už rozhodí svoje sítě a takový vůz vám seženou a případně i dovezou.

Možnosti speciálních nástaveb jsou prakticky neomezené a každý výrobce nabízí sériová řešení i řešení přímo na míru.