Červen 2016

Jak vybrat ojetý užitkový vůz

15. června 2016 v 23:44
Vybírat užitkové vozy je náročná záležitost, která si zaslouží dostatek pozornosti. Nevybíráte přeci dodávku každý den. Dnes si tedy povíme něco o tom, jak vybrat a nepřebrat. Jak při nákupu, tak při půjčení užitkového vozu.

Vyberte si spolehlivého prodejce

Bohužel v dnešní době, kdy se ze stáčení stal národní sport a stáčí se i supersporty jako Bugatti Veyron za desítky milionů, není lehké pořídit vůz, který má opravdové kilometry. Zkušený člověk pozná, v jakém stavu auto je a jestli má opravdu najeto to, kolik má. Spolehlivý prodejce tento předvýběr udělá za vás a vy si tak můžete být jistější, že nekupujete úplný šrot. Určitě je dobré nespoléhat se jen na prodejce a užitkový vůz si proklepnout také sami. Dá se poznat celkem dost, i když chytrému stáčení nepředejde žádná ověřovací metoda.

Široký výběr nabízí možnost srovnání

Z široké nabídky podobných vozů můžete vybírat mezi více vozy a rozhodnout se pro ten nejlepší. Když se projedete ve dvou stejných vozech, pravděpodobně poznáte ten lepší. Tak směle do toho. Nejste ještě plně rozhodnuti? Je zde pro vás půjčovna užitkových vozů. Pokud stále nevíte, zda je pro vás vůz vhodný, půjčte si ho na pár dní a zkuste s ním dělat obvyklé věci. Vyhovuje? Kupte, jinak se můžete podívat po dalším a znovu ho vyzkoušet. Během testovací jízdy se totiž dost často nezjistí problémy, které vás potkají při celodenní jízdě.

I při nákupu vozu platí přísloví: Dvakrát měř, jednou řež. Neváhejte tedy zainvestovat ještě před výběrem vozu, ať jste pak opravdu spokojeni.