Červenec 2015

Nákladní technika

13. července 2015 v 12:41
Nákladní technika je stále více důležitá. S tím, jak vše roste, staví se větší a větší domy, stavby, stroje, roste nutnost přepravy nákladu, včetně extrémní přepravy velkých, nebo obtížně přepravitelných materiálů.

Fuso Super Great 001


Na nákladní auta jsou kladeny stále větší nároky, zároveň ale musí být vozidla co nejekologičtější a šetrná k životnímu prostředí. Jeden z výrobců, kterým se daří tuto strategii držet je Iveco. Nejen nové vozy, ale i v bazaru Iveco se dají najít silné stroje schopné přepravovat pomocí přívěsů a návěsů obrovské a těžké stroje. A když zrovna žádný návěs nemáte po ruce, máte krátkodobou zakázku a nechce se vám kupovat nový návěs, není nic jednoduššího, než využít pronájem návěsů a půjčit si nějaký podle vašich představ. K dispozici jsou všechny druhy návěsů pro přepravu křehkých kusů náročných na teplotu až po například bagry, kterým nějaké to drsnější zacházení neublíží.

Extrémní přeprava

Jak takový nadměrný transport vypadá se můžete podívat například na tomto videu. U nás to není tak časté, ale ve spojených státech se stěhují celé domy, případně celé čtvrtě. To pak musí nastoupit jiná technika speciálně přizpůsobená pro tyto účely. Podívaná je to potom ale úchvatná. Sice to trvá, ale vidět kolem sebe projíždět dům, to je k nezaplacení.

Renault Master

13. července 2015 v 0:57
Daří se vašemu podnikání, vaše firma roste, máte více zákazníků? To často přináší problém s nedostatečnou přepravní kapacitou vašeho vozového parku. Na řadu tak přichází nákup nového, nebo ojetého užitkového vozu, nebo dodávky. Dnes si řekneme něco o ojetých dodávkách Renault Master.

O autu

Užitkové vozy Renault Master jsou variabilní vozy mnoha velikostí a provedení. Na obrázcích můžete vidět, jak moc se jeden model vozu může lišit. Na prvním obrázku je devítimístný minibus určený pro přepravu cestujících, na druhém je pak skříň s klimatizací určená pro přepravu chlazeného zboží.

Devítimístný Renault Master

Oba tyto vozy si můžete zapůjčit v půjčovně dodávek na Praze 8. V nabídce jsou i dodávky a užitkové vozy jiných značek a typů.

Renault Master skříň

Užitkové vozy Renault Master se vyrábí v kategorii do 3,5 tuny, to znamená, že ho lze řídit pouze s oprávněním skupiny B. Když se podíváte na fotku výše, je to až neuvěřitelné, že lze tak velké auto řídit pouze s řidičákem na osobák. S velikostí se však snižuje užitečná váha, kterou vůz může přepravovat. Je to dané tím, že se váha vozu zvyšuje s velikostí, takže klesá rozíl mezi limitem kategorie a váhou vozu, což je maximální váha nákladu.

Variacím se meze nekladou a tak je možné najít Renault Master i jako karavan, nebo tahač návěsu. Je to dáno univerzálností jeho konstrukce a požadavky zákazníků. Ty jsou často dosti zajímavé. Když pomineme speciální nástavby, kterými jsou například hasičské nástavby, odtahová vozidla, tak může být na konstrukci přiděláno v podstatě cokoliv. Tady jde vidět, že Renault chce rozhodně vyjít zákazníkovi vstříc. Díky tomu je trh opravdu rozmanitý.