Jak na ekologickou likvidaci vozu

8. října 2014 v 22:06
Ekologická likvidace vozu je povinná při vyřazení automobilu z provozu. Ačkoli by se mohlo zdát, že to bude finančně náročné, opak je pravdou. Ekologická likvidace se provádí zdarma a autovrak Vám v některých případech i zdarma odtáhnou.

Proč ekologická likvidace

Výrobci vozidel v Evropské unii jsou povinni vyrábět vozidla tak, aby minimálně 95% jejich hmotnosti bylo recyklovatelných. Snižuje se tak dopad na životní prostředí. Podle zákona nesmí zpracovatel od majitele vozidla požadovat finanční úhradu za ekologickou likvidaci kompletního autovraku. To znamená, že nesmí chybět části autovraku, které jsou nebezpečným odpadem. V případě nekompletnosti autovraku může zpracovatel žádat náhradu od majitele autovraku.

Kam odvézt vozidlo k ekologické likvidaci

V žádném případě nevozte vozidlo někam, kde po Vás budou chtít za ekologickou likvidaci kompletního autovraku nějaké peníze. Je to nezákonné a ekologická likvidace kompletního autovraku musí být zdarma. Pokud je vozidlo nepojízdné, najděte se někoho, kdo nabízí odtah vozu zdarma. Většinou to zpracovatelé nabízejí v okolí svého působení. Po dohodě si pak může zpracovatel dojet pro autovrak zdarma po celé ČR.

Jaktože to je zdarma

Zpracovatel autovrak zpracovává a dále recykluje jeho součástky. Ty buď můžou jít k zákazníkovi, který si je dá do svého auta jako na klasickém vrakovišti, nebo je může prodat někomu, kdo je zrovna potřebuje. Poptávka po těchto dílech je veliká, zpracovatelům se tedy vyplácí poskytovat i nadstandartní služby jako je odtah zdarma
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama