Říjen 2014

Bazar přívěsů

29. října 2014 v 16:12
Rozdíl mezi přívěsem a návěsem je v tom, že u návěsu nese část váhy tažné vozidlo, kdežto u přívěsu je tato část zanedbatelná. Přívěsy se vyrábí jako dvounápravové, kde nápravy jsou uprostřed přívěsu, nebo vícenápravová s přední nápravou otočnou.

Přívěsy bazar

Přívěsy bazar - proč přívěs z bazaru je jednoduché. Cena je daleko menší oproti novému kusu a přívěsy narozdíl od vozidel nepodléhají poruchám, ani skrytým vadám, protože se jedná o jednoduchá zařízení složená převážně z mechanických dílů vysoké odolnosti. Na přívěsu je také snadno poznat jeho technický stav a jak s ním předchozí majitel zacházel.

Typy přívěsů

Přívěsy v bazaru jsou podle aktuální nabídky různých typů. Vždy se v nabídce nachází více kusů valníků a valníky kryté plachtou, případně skříně. Často se ale vyskytují i přívěsy pro převoz jiných vozidel a strojů, takzvané "plaťáky".

Pokud v nabídce není žádný přívěs podle Vašich požadavků, nechte si přívěs dovézt. Většinou se podaří sehnat přívěs odpovídající požadavkům a za rozumnou cenu. Nebojte se takovéto služby využít, za malý příplatek získáte přívěs podle potřeby a ušetříte spoustu času, který byste strávili hledáním jinde.

Autodíly a náhradní díly Mazda

29. října 2014 v 11:38
Sháníte nové, nebo použité náhradní díly na vozy Mazda? Pak je tu právě pro vás autovrakoviště a autoservis Auto Dufek. AutoDufek je servis specializovaný na vozy Mazda, vrakoviště Mazda a certifikovaný ekolikvidátor automobilů.

Použité náhradní díly

Proč byste měli zkusit hledat právě u Auto Dufek? Protože díky více než 20letému provozování servisu a vrakoviště Mazda mají na skladě přes 2 miliony náhradních dílů Mazda pro všechny běžné typy vozů. Další náhradní díly Mazda pak čekají v původních vozech na vymontování. Všechny náhradní díly jsou skladovány v hale pod střechou, chráněny proti větru a dešti. Většina náhradních dílů je skladem několikrát, takže si můžete vybrat z více kusů stejného náhradního dílu.
Sklad náhradních dílů Mazda
U Auto Dufek seženete samozřejmě i nové autodíly Mazda a všechny náhradní díly vám v autoservise mohou rovnou namontovat, v případě potřeby. Autodíly Mazda jsou za příznivé ceny a v případě, že by náhodou nebyl dostupný náhradní díl podle vašich potřeb, není problém takový díl sehnat v síti partnerů.
Co do počtu náhradních dílů jsou u Auto Dufek jedni z předních autovrakovišť. Velkou výhodou je specializace pouze na vozy Mazda, jak autovrakoviště, tak servis.

Jak na ekologickou likvidaci vozu

8. října 2014 v 22:06
Ekologická likvidace vozu je povinná při vyřazení automobilu z provozu. Ačkoli by se mohlo zdát, že to bude finančně náročné, opak je pravdou. Ekologická likvidace se provádí zdarma a autovrak Vám v některých případech i zdarma odtáhnou.

Proč ekologická likvidace

Výrobci vozidel v Evropské unii jsou povinni vyrábět vozidla tak, aby minimálně 95% jejich hmotnosti bylo recyklovatelných. Snižuje se tak dopad na životní prostředí. Podle zákona nesmí zpracovatel od majitele vozidla požadovat finanční úhradu za ekologickou likvidaci kompletního autovraku. To znamená, že nesmí chybět části autovraku, které jsou nebezpečným odpadem. V případě nekompletnosti autovraku může zpracovatel žádat náhradu od majitele autovraku.

Kam odvézt vozidlo k ekologické likvidaci

V žádném případě nevozte vozidlo někam, kde po Vás budou chtít za ekologickou likvidaci kompletního autovraku nějaké peníze. Je to nezákonné a ekologická likvidace kompletního autovraku musí být zdarma. Pokud je vozidlo nepojízdné, najděte se někoho, kdo nabízí odtah vozu zdarma. Většinou to zpracovatelé nabízejí v okolí svého působení. Po dohodě si pak může zpracovatel dojet pro autovrak zdarma po celé ČR.

Jaktože to je zdarma

Zpracovatel autovrak zpracovává a dále recykluje jeho součástky. Ty buď můžou jít k zákazníkovi, který si je dá do svého auta jako na klasickém vrakovišti, nebo je může prodat někomu, kdo je zrovna potřebuje. Poptávka po těchto dílech je veliká, zpracovatelům se tedy vyplácí poskytovat i nadstandartní služby jako je odtah zdarma